Labdien! Es gribu atteikties no alimentiem. Ko darīt? Tiesa vēl nav bijusi, es sarunāju ar bērna tēvu, ka viņš katru mēnesi man pārskaitīs naudu. Situācija ir tāda, ka man pienāca vēstule un pieprasa bērna tēva darbavietas adresi, bet es varu atteikt alimentus.
Saskaņā ar Civilprocesa likuma 74. panta trešās daļas 1. punktu prasītājs ir tiesīgs pilnīgi vai daļēji atteikties no prasības. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 164. pantu atteikties no prasības iespējams, iekams lietas izskatīšana pēc būtības nav pabeigta, un atteikšanos no prasības fiksē atsevišķā tiesas sagatavotā apliecinājumā, kuru paraksta prasītājs, vai tiesai adresētā prasītāja rakstveida pieteikumā par atteikšanos no prasības, kurš iesniedzams attiecīgajā tiesā un pievienojams lietai. Par prasītāja atteikšanos no prasības tiesa pieņem lēmumu, ar kuru vienlaikus izbeidz tiesvedību lietā. Atbilstoši minētajam Jūs varat atteikties no prasības tiesas sēdes laikā, atteikšanos izsakot mutiski un parakstot tiesas sagatavotu apliecinājumu vai iesniedzot attiecīgajai tiesai rakstveida pieteikumu par atteikšanos no prasības.
Vēršam uzmanību uz to, ka saskaņā ar Civilprocesa likuma 225. pantu, ja tiesvedība izbeigta, atkārtota griešanās tiesā strīdā starp tām pašām pusēm par to pašu priekšmetu un uz tā paša pamata nav pieļaujama. Līdz ar to šis solis rūpīgi jāpārdomā. Ja Jūsu rīcībā nebūs tiesas sprieduma par uzturlīdzekļu piedziņu, gadījumā, ja bērna tēvs kādā brīdī pārstās maksāt vai maksās, bet nenodrošinās Ministru kabineta noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru, Jūsu rīcībā nebūs likumisku līdzekļu, lai piedzītu izveidojušos uzturlīdzekļu parādu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!