Kompensācija par neizmantotu atvaļinājumu pedagogam

J
jautā:
01. martā, 2017
Tanita Rībena

Pieņemts darbā pedagogs uz mēnesi, t.i., kursu laiku, slēdzot darba līgumu uz noteiktu laiku – mēnesi. Jautājums ir, vai pedagogam, pēc mēneša beidzot darba ņēmēja attiecības, ir jāizmaksā atvaļinājuma kompensācija par šo mēnesi un, ja ir jāizmaksā, tad kā pareizi aprēķināt atvaļinājuma kompensāciju, ievērtējot to, ka pedagogam ir noteikts summētais darba laiks (6 stundas dienā) un ir noteikta tarifa likme. Ir pieņemti arī pedagogi kā darba ņēmēji uz noteiktu laiku trīs mēneši, kuri strādā 2 reizes nedēļā kopā 7 stundas. Paldies!

A
atbild:
04. aprīlī, 2017

Arī pēc viena mēneša nostrādāšanas pienākas naudas kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Pedagogiem summēto darba laiku nenosaka, jo saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem pedagogiem ir nosakāma konkrēta nedēļas darba slodze, kas tiek atspoguļota darba samaksas dokumentā, kuru sauc "tarifikācija". Tā kā pedagogam pienākas 8 kalendāra nedēļu atvaļinājums, ir jāizrēķina, cik dienu pienāktos par vienu mēnesi. Tāpēc 40 darba dienas (darba dienu skaits pilnā atvaļinājumā) tiek dalītas ar 12 mēnešiem (par katriem 12 mēnešiem darbiniekam pienākas viens pilns atvaļinājums). Sanāk 3,33 dienas par mēnesi. Darba likuma 75. panta astotā daļa nosaka, ka par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.