Lasīšanai: 1 minūte

Novērtēšanas prēmijas apmēra noteikšana valsts pārvaldē nodarbinātajiem

J
jautā:
03. oktobrī, 2016
lauma

Labdien. Kā aprēķina prēmiju darbā (valsts pārvaldē) par labiem darba rezultātiem iepriekšējā gadā (2015)? Vai aprēķinā ņem vērā pagājušā gada algas vidējo izpeļņu vai šobrīd 2016. gada algu? Paldies.

A
atbild:
11. oktobrī, 2016
Finanšu ministrija
Maija Straupmane, Komunikācijas departamenta direktora vietniece

Atbilstoši Atlīdzības likuma 16. panta otrajai daļai amatpersonai (darbiniekam) saskaņā ar ikgadējo darbības un tās rezultātu novērtējumu reizi gadā var izmaksāt prēmiju, kuras apmērs nedrīkst pārsniegt 75% no mēnešalgas. Novērtēšanas prēmija par 2015. gada darba rezultātiem aprēķināma no tās 2016. gada mēnešalgas apmēra, kāds ir spēkā rīkojuma par prēmijas izmaksu izdošanas brīdī.