Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Nekustamā īpašuma nodoklis jāmaksā papildus īres maksai

J
jautā:
12. jūlijā, 2017
Aivars

Vai daudzdzīvokļu privātmājas dzīvokļa īrniekam jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis saimniekam? Paldies!

A
atbild:
13. jūlijā, 2017
Līga Pauliņa
LV portāls

Saskaņā ar Ministru kabineta 12.04.2016. noteikumiem Nr. 215 "Dzīvojamās telpas īres maksā ietilpstošo apsaimniekošanas izdevumu aprēķināšanas metodika" dzīvojamās telpas īres maksā iekļautos pārvaldīšanas izdevumus veido:

  • dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamie izdevumi (mājas sanitārā kopšana, tehniskā uzturēšana, pārvaldes un apkalpojošā personāla uzturēšana);
  •  normatīvajos aktos noteiktais dzīvojamās mājas nolietojuma (amortizācijas) atskaitījums ēkas atjaunošanai.

Tādējādi secināms, ka nekustamā īpašuma nodoklis vairs neietilpst dzīvojamās telpas īres maksas pārvaldīšanas izdevumos un neveido dzīvojamās telpas īres maksu. Vienlīdz nodoklis proporcionāli izīrētās dzīvojamās telpas platībai atbilstoši likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11. pantam īrniekam ir maksājams papildus īres maksai.