DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina uz vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumu “Es noviju vainadziņu no deviņi pļavu zied’…” 

Publicitātes foto

15. jūnijā no plkst. 10.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 aicinās doties lēnā pastaigā pa dzejnieku iedvesmotu deviņu pļavas ziedu taku, bet plkst. 17.00 atrastos ziedus būs iespējams ievīt vainagā kopā ar folkloras kopu “Mare”, izzinot vasaras saulgriežu tradīcijas dziesmās, rotaļās un sarunās. 

“Neatturama mīlestība uz pļavām, uz vīgriežiem, uz siena smaržu, jo pats tiek vecāks, jo lielākas ilgas,” raksta Rainis savā dienasgrāmatā. Brīdi pirms Jāņiem Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina viesoties vasarnīcas dārzā, kur pēc dzejnieku atstātajām norādēm būs iespēja izbaudīt pļavas ziedu taku, uzzināt, kādus ziedus šīs mājas saimnieks licis savā herbārijā un kā ziedi smaržo mājas saimnieces Aspazijas dzejā.  

Savukārt plkst. 17.00 atrastos ziedus apmeklētāji kopā ar folkloras kopu “Mare” varēs ievīt vainagā un gatavoties vasaras saulgriežu svinēšanai. “Rainis uz savas dzimtās Sēlijas pļavām savas dzīves laikā tā arī vairs neaizbrauc. Un kā ir ar mūsu sapņu pļavām?” uz pasākumu aicina tā rīkotāji. 

Ieejas maksa pēc muzeja cenrāža (1–3 EUR). Vakara pasākumā no plkst. 17.00 – bezmaksas ieeja.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI