DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Rīgā norisināsies Latvijas un Āfrikas valstu partnerībai veltīts forums

2024. gada 3. un 4. jūnijā Rīgā norisināsies Ārlietu ministrijas organizēts starptautisks forums “Latvija un Āfrikas valstis: partneri mieram un noturībai”. Foruma mērķis ir politisko un ekonomisko kontaktu aktivizēšana ar Āfrikas valstīm, sadarbības potenciāla īstenošanai gan divpusējā sadarbībā, jo īpaši ekonomikas jomā, gan arī attiecībā uz aktuālajām starptautiskās dienaskārtības tēmām.

Pasākuma pirmā diena būs veltīta analītiskām diskusijām un prezentācijām par Āfrikas valstu pieaugošo starptautisko lomu, tostarp ANO ”Sieviešu, miera un drošības” (Women, Peace and Security) darbakārtības jautājumu kontekstā. Foruma otrajā dienā dalībnieki pārrunās potenciālās sadarbības iespējas izglītībā, digitālajā jomā, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, liekot uzsvaru uz moderniem tehnoloģiskiem risinājumiem un augstas pievienotās vērtības radīšanu.

Diskusiju mērķis ir pārskatīt pieņēmumus par Āfrikas kontinentu, koncentrējoties uz sadarbības potenciālu, īpaši jomās, kas saistītas ar noturības stiprināšanu un inovācijām. Paralēli tiek plānota arī biznesa programma uzņēmējiem un Āfrikas valstu diplomātiem ekonomikas jautājumos. 

Plānots, ka forums pulcēs aptuveni 100 dalībniekus no Latvijas un Āfrikas valstīm, radot jaunu platformu dialogam starp uzņēmējiem, politikas veidotājiem, akadēmiskās vides pārstāvjiem un nevalstisko sektoru. Dalību forumā apstiprinājuši pārstāvji no tādām valstīm kā Botsvāna, Ēģipte, Etiopija, Gana, Komoru salas, Kotdivuāra, Lībija, Maroka, Mozambika, Namībija, Senegāla, Tanzānija, Togo, Uganda, Zambija, Zimbabve.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI