DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība
1
1

Latvijā stājas spēkā Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu

Trešdien, 1. maijā, stājas spēkā Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk –  Konvencija) Latvijā. Tieslietu ministrija turpina darbu, lai nodrošinātu, ka Konvencijas mūsdienīgais cilvēktiesību regulējums palīdz strādāt gan preventīvi ar vardarbības cēloņiem, gan arī sniedz mērķētāku atbalstu cietušajiem.

Konvencijas mērķis ir aizsargāt sievietes, bērnus un ģimenes no jebkādas vardarbības un novērst vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, sodīt par to, kā arī sekmēt jebkādas vardarbības pret sievietēm izskaušanu un veicināt sieviešu un vīriešu faktisku līdztiesību.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Ratificējot Konvenciju un tai stājoties spēkā, Latvija atzīst vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē problēmas nopietnību un starptautiski apliecina gatavību uzņemties atbildību, to risināt un ieviest mērķtiecīgākus pakalpojumus cietušajiem, kā arī risināt šo problēmu valstiski, ilgtermiņā un koordinēti. Veikts jau apjomīgs darbs, lai daļu no Konvencijā minētajiem pasākumiem ieviestu dzīvē. Latvija apņemas arī turpmāk darīt visu, lai cilvēki varētu justies droši un  pasargāti  no vardarbības.”

Jau pērn veikta virkne procedūru vardarbības novēršanai un apkarošanai Latvijā, piemēram, pieņemti grozījumi Kriminālprocesa likumā un Krimināllikumā, kas kā prioritāru nosaka tādu kriminālprocesu, kurā tiek izmeklēta vardarbība ģimenē, kā arī to, ka kriminālprocess par vardarbību ģimenē jāuzsāk neatkarīgi no cietušās personas iesnieguma. Tāpat šobrīd ir iespēja piemērot speciālo procesuālo aizsardzību no vajāšanas un vardarbības draudiem cietušajām personām, bet par vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja tā izdarīta ģimenē, paredzēti bargāki sodi.

Lai turpinātu novērst un apkarotu vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, tiek nodrošinātas mācības tiesnešiem, prokuroriem, policistiem, tādejādi veicinot izpratni par vardarbības veikušu personu domāšanu, uzvedības īpatnībām, sociālās uzvedības korekciju un cietušo aizsardzību, profesionālu un ētisku sadarbību starp tiesībsargājošām iestādēm. Tāpat paredzēts, ka tiks ieviesta vardarbības veicējiem elektroniskā uzraudzība un tiks izveidots atbalsta centrs seksuālā vardarbībā cietušām personām. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI