DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemkopības ministrijas mājas lapā jauna sadaļa - Kooperācija

Kooperācija lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē gadu gaitā sevi ir pierādījusi kā spēcīgu stūrakmeni ceļā uz nozares attīstību, tādēļ Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) un Zemkopības ministrija (ZM) kopīgiem spēkiem arvien aktīvāk popularizē kooperācijas nozīmi gan lauksaimnieku un meža īpašnieku izaugsmē, gan lauku reģionu attīstībā. LLKA un ZM kopīgas iniciatīvas rezultātā ZM mājas lapā tapusi jauna, kooperācijai veltīta sadaļa, kurā apkopota aktuālā informācija gan topošajiem un esošajiem kooperatīvu biedriem, gan kooperatīvu vadītājiem, gan arī tiem lauksaimniekiem, kas vēl domā par jauna kooperatīva izveidi.

LLKA jau ilggadēji ir ZM galvenie sadarbības partneri jautājumos, kas saistīti ar kooperācijas politikas pilnveidošanu un uzlabošanu. Kā viena, tā otra organizācija apzinās kooperācijas vērtību lauksaimniecības nozares attīstībā un pašu lauksaimnieku labklājības un izaugsmes celšanā. Ne viens vien lauksaimnieks ir atzinis, ka tieši kooperatīvi spēlējuši un joprojām spēlē lielu un svarīgu lomu ne tikai viņu saimniecības attīstībā, bet arī COVID-19 krīzes radīto seku pārvarēšanā. Kur individuāli saimniecībām gājis grūti, kooperatīvi spējuši palīdzēt problēmjautājumu risināšanā. Īpaši svarīgi tas ir tieši mazajām un vidējām saimniecībām, jo šie lauksaimnieki no kooperācijas iegūst vislielāko vērtību. Tomēr te gan jāpiebilst, ka tikpat svarīgi, cik atbildīgi pieņemt konkrētus lēmumus par kooperācijas attīstību, ir pareizi nodot informāciju par tās sniegtajām iespējām, līdz ar to jaunā sadaļa izpilda ļoti svarīgu funkciju – tajā vienkopus apkopota aktuālā informācija, kas iegūta gan no LLKA, gan ZM speciālistiem, tādējādi nodrošinot, ka tā nākusi no ticamiem avotiem un ir kvalitatīva un neapstrīdama.

LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne: „Ir patiess prieks redzēt, ka lauksaimnieku izpratne par kooperāciju Latvijā ar katru gadu palielinās, taču mums arī turpmāk jāstrādā ne tikai pie kooperācijas vides uzlabošanas, bet arī precīzas un izsmeļošas informācijas nodošanas mērķauditorijai – lauksaimniekiem, meža īpašniekiem, kā arī kooperatīvu biedriem un vadītājiem. Zemkopības ministrijas mājaslapā izveidotā sadaļa „Kooperācija” ir liels solis pretī šī mērķa sasniegšanai, jo tās tapšanā savu ieguldījumu devuši gan LLKA, gan Zemkopības ministrijas kooperācijas attīstības speciālisti. Turklāt jaunā sadaļa nodrošina iespēju visu informāciju saņemt koncentrēti un vienkopus, tādējādi atvieglojot informācijas meklēšanas un saņemšanas procesu.”

Inese Štromberga, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta speciāliste: “Viena no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas prioritātēm ir stiprināt dažādas sadarbības formas lauku uzņēmējdarbībā, tostarp lauksaimnieku, mājražotāju un meža īpašnieku kooperāciju, tādējādi palielinot lauksaimnieku un mežsaimnieku tirgus varu, kā arī veicinot lauksaimnieku un meža īpašnieku ekonomisko izaugsmi. Pēdējo desmit gadu laikā kooperatīvi laukaugu un piena ražošanas jomā ir kļuvuši par nopietniem dalībniekiem Latvijas tautsaimniecībā, pieaug arī augļu un dārzeņu, kā arī meža nozares kooperatīvu loma. Tāpēc aicinu lauksaimniekus un meža īpašniekus vēl aktīvāk kooperēties un izmantot šim mērķim paredzētās valsts un ES atbalsta iespējas.

Jāpiemin, ka LLKA un ZM kooperācijas popularizēšanā sadarbojusies arī iepriekš, kad pagājušajā gadā kopīgi tika realizēta kooperācijas popularizēšanas kampaņa, kuras ietvaros tika sagatavoti 12 informatīvi raksti, 2 preses relīzes, infografika un infolapa, audiomateriāli, un 5 videomateriāli. Arī šogad LLKA un ZM turpina šāda veida sadarbību, šoreiz koncentrējoties tieši uz kooperāciju meža nozarē.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU