DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. septembrī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VNĪ uzsāk Talejas 1 biroja kompleksa apkārtesošās teritorijas apzaļumošanu

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) šonedēļ uzsāk teritorijas apzaļumošanas darbus pie valsts iestāžu biroja ēkas Talejas ielā 1, Rīgā, uzlabojot esošo koku stāvokli un dodot ieguldījumu zaļās vides veidošanā Čiekurkalna apkaimē. Darbu ietvaros tiks iestādīti 19 lapu koki un 6 tūjas autostāvvietas pusē, veikta augsnes un stādvietu uzlabošana, kā arī apmaļu izveide, kas pasargās stādus no ūdens uzkrāšanās koku sakņu kamolā, tādējādi novēršot to bojāeju, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Teritorijas uzlabošanas un apzaļumošanas darbi norisināsies līdz oktobra beigām. Tos veiks pieredzējuši jomas profesionāļi, kas izraudzīti atklāta iepirkuma procedūrā - SIA HAGBERG. Līguma summa – 17 586,98 eiro. “Ikdienā būvējot un pārvaldot nekustamos īpašumus, ne tikai nodrošinām valstij nozīmīgas funkcijas, bet arī domājot par darbības ilgtspējību un ietekmi uz vidi, veicam teritoriju labiekārtošanu un ieviešam energoefektivitātes risinājumus uzņēmuma pārvaldītajos objektos. Tā sniedzam savu artavu ilgtspējīgas vides veidošanā,” norāda A. Vārna.

Šobrīd ēkā Talejas ielā 1 atrodas ne tikai VID, bet arī VSAA, VDI un arī VNĪ darba telpas. Plānots, ka tuvākajā nākotnē uz ēku pārcelsies arī Specializētā nodokļu un muitas lietu prokuratūra.

Uz biroja kompleksu Rīgā, Talejas ielā 1, VNĪ komanda pārcēlās 2019. gada nogalē no trīs dažādām adresēm Vecrīgā  – Vaļņu 28, Mucenieku 3 un Smilšu ielas 1, kas ļāva ievērojami samazināt telpu platību (par 45%), izmaksas, veicināt sadarbību, informācijas apmaiņu un pielāgot darba vidi mūsdienu prasībām. Vienlaikus telpās Talejas ielā ir ievērojami zemāki uzturēšanas izdevumi, uzkopšanas, pasta un citu pakalpojumu izmaksas. Rēķināts, ka VNĪ pārceļoties uz Talejas 1 piecu gadu periodā tiks ietaupīti aptuveni 900 tūkstoši eiro.

Šobrīd VNĪ īsteno sadarbību ar Rīgas pašvaldību vairāku attīstāmo īpašumu apkārtējās teritorijas labiekārtošanai – divu pilsētas iedzīvotājiem svarīgu laukumu – Dailes teātra priekšlaukuma un Strēlnieku laukuma sakārtošanai teritorijā pie Latvijas Okupācijas muzeja Vecrīgā. Pēdējos divos gados VNĪ kopumā savos pārvaldītajos valsts īpašumos iestādījuši vairāk nekā 900 dažāda veida koku stādus, kā arī daudz ceriņus un citu šķirnes krūmājus. Piemēram, šogad iestādīti rododendru, jasmīnu un ceriņu krūmi pērn ekspluatācijā nodotajā prokuratūras ēkā Kalnciema ielā 14, nupat kā ekspluatācijā nodotās prokuratūrās ēkas Aspazijas bulvārī 7 pagalmā iestādīti dižskābārži. Pērn izveidota liepu aleja Čiekurkalnā, iestādīti ceriņi - Jāņa Akuratera muzejā,  kā arī 3 dižozolu stādi un ap 50 mazākiem kokiem un krūmiem Turaidas muzejrezervāta teritorijā. Savukārt Dzegužkalna apkaimes iedzīvotājus priecē vairāk kā 500 dažādu skuju un lapu kokaugu pie pērn ekspluatācijā nodotās vērienīgas muzeju krātuves Pulka ielā 8.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Šogad pabeigta nama Aspazijas bulvārī 7 pielāgošana prokuratūras vajadzībām, energoefektivitātes projekti Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā un Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī. Lielākie VNĪ būvniecības stadijā esošie attīstības projekti šobrīd ir Latvijas Okupācijas muzeja un jaunās piebūves „Nākotnes nams” būvniecība, Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas atjaunošana Lāčplēša ielā 25, Rīgā, fasādes atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana Dailes teātra ēkai Brīvības ielā 75, Rīgā, kā arī infrastruktūras sakārtošana robežšķērsošanas vietās “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”. Uzņēmums pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. VNĪ dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU