No nākamā gada valstī minimālajai algai jābūt ne mazākai par 620 eiro. Tas Ministru kabinetam jānosaka noteikumos. Minimālās darba algas palielināšana ietekmēs arī citos…
Nākamgad valstī noteiktā minimālā alga būs 500 eiro mēnesī. Vienlaikus mainīsies minimālā darba samaksa par vienas stundas darbu.
Likums “Par valsts pensijām” paredz tiesības pensionēties divus gadus ātrāk par kalendāra gadā noteikto pensijas vecumu. Šīs iespējas izmantošanai jābūt…
Arī pēc šīs gadu mijas, 2023. gadā, būs izmaiņas gan pabalstu saņēmējiem – vecākiem, gan pensiju saņēmējiem, kā arī sociālo iemaksu veikšanā, kas…
Nākamgad minimālā alga mēnesī būs par 80 eiro lielāka. Tā tiek paaugstināta atbilstoši pirms gada Darba likumā Ministru kabinetam dotajam uzdevumam noteikt, ka minimālā…
No 2023. gada paredzēta jauna vecāku pabalsta izmaksas kārtība, kurā tiek iekļauti divi mēneši, kas jāizmanto otram vecākam. Tā sauktā pabalsta katra vecāka nenododamā…
Sociālā apdrošināšana bezdarba gadījumā ir pieejama tikai darba ņēmējiem. Iestājoties nedienai, kad pazaudēts darbs, astoņus mēnešus var saņemt bezdarbnieka…
Dzīvē mēdz būt situācijas, kad sastopamies ar skarbu patiesību – ir radušies nopietni veselības traucējumi. Tik nopietni, ka tiek traucēta iekļaušanās sabiedrībā…
Pašnodarbinātais var strādāt atšķirīgās jomās un saņemt ļoti dažādus ienākumus. Nodokļu nastas atvieglošanas aizstāvji bieži vien kā pirmo piemēru…
No 2022. gada 1. janvāra tiks īstenota ģimenes valsts pabalstu reforma. Vienlaikus ar pabalstu palielināšanu turpmāk to apmērs būs atkarīgs no tā, par cik faktiski audzināmajiem…
Ņemot vērā Covid-19 jaunā paveida omikrona straujo izplatību, jārēķinās, ka var tikt kavēta sabiedrībai nozīmīgu funkciju izpilde, kā arī var būt traucējumi tautsaimniecībai…
Slimības pabalsts ir nozīmīga sociālās apdrošināšanas garantija darba ņēmējiem, jo no algas veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas…
Ģimenes valsts pabalsts ir universāls maksājums par katru bērnu, neatkarīgi no vecāku ienākumiem. No šī gada, nosakot pabalsta apmēru, tiek ņemts vērā faktiski audzināmo…
Līdz 9. jūnijam saimnieciskās darbības veicējiem obligāti bija jāiesniedz 2018. gada ienākumu deklarācija, lai aprēķinātu iedzīvotāju ienākuma nodokli par iepriekšējā…
No 2024. gada 1. janvāra ir noteikti vairāki iedzīvotāju ienākuma nodokļa atbrīvojumi darbinieku algai. Šī nodokļa atvieglojumus varēs izmantot arī nodarbinātie, kuri…
No 2024. gada 1. janvāra valstī noteiktā mēneša minimālā darba alga būs 700 eiro, kas ir par 80 eiro lielāka nekā 2023. gada minimālā alga. Vienlaikus mainīsies arī…
Tiesības uz paternitātes pabalstu jaundzimušo bērnu tēvi var izmantot jau sešpadsmito gadu. Paternitātes pabalstu, ko maksā par 10 kalendāra dienu atvaļinājuma laiku,…
Kopš 2023. gada vecāku pabalsta kopējā periodā ietilpst nenododamā daļa – katram no vecākiem tie ir divi mēneši. Nenododamo daļu var saņemt tad, ja vecāks…
No šā gada ir palielināts gan neapliekamais minimums ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo ienākumu saņēmējiem, gan nodokļa atvieglojums par apgādājamo. Arī šogad…
Uzņēmīgam cilvēkam, kuram ir ideja, kā pelnīt naudu, savai saimnieciskajai darbībai jāizvēlas nodokļu režīms, jo no ienākumiem būs jāmaksā nodokļi. Mazajam biznesam nav…