Labdien. Man ir nelielas neskaidrības saistībā ar Darba likuma grozījumiem. Nedaudz neskaidrs ir šis grozījums: 32. 151.pantā: aizstāt pirmās daļas 1.punktā vārdus "kuriem ir" ar vārdiem “kuru aprūpē ir"; papildināt pirmo daļu ar 3.punktu šādā redakcijā: "3) darbiniekiem, kuru aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem, - ne mazāk par vienu darba dienu."; papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā: "(3) Ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā." Ko nozīmē "aprūpē" - vai viņš ir ierakstīts nodokļu grāmatiņā kā apgādājamais, vai arī man ir jābūt viņa aizbildnim, bioloģiskajam vecākam? Paldies jau iepriekš par skaidrojumu.
Bērna aprūpe saskaņā ar Civillikuma 177.pantu nozīmē viņa uzturēšanu, t.i., ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un viņa izglītošanu un audzināšanu (garīgās un fiziskās attīstības nodrošināšana, pēc iespējas ievērojot viņa individualitāti, spējas un intereses un sagatavojot bērnu sabiedriski derīgam darbam). Tas nozīmē, ka bērna aprūpe ir tikai viens no aizgādības tiesības elementiem.
Darba likuma 151.panta pirmās daļas trešajā punktā paredzētais papildatvaļinājums piešķirams abiem vecākiem, kā arī vienam no adoptētājiem, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots adoptējamais bērns, audžuģimenes loceklim, kurš noslēdzis līgumu ar pašvaldību, aizbildnim vai citai personai, kura saskaņā ar bāriņtiesas lēmumu bērnu faktiski kopj un audzina.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!