Tautas valodā saka “īre ar izpirkuma tiesībām”, precīzāk būtu – tiesības lietot nekustamo īpašumu, pakāpeniski to izpērkot. Būtībā tas pats īpašuma…
LV portālam: SANDRA JAKUŠENOKA, zvērināta notāre
Pirmajā skaidrojuma daļā tika pievērsta uzmanība jautājumiem, vai ir ievēroti visi priekšnoteikumi un savākti pierādījumi prasības celšanai tiesā, vai un kā ir…
LV portāla lasītāji itin bieži iesūta jautājumus, kas saistīti ar pirmstiesas izmeklēšanas termiņiem, kuri dažkārt ievelkas. Gatavojot plašāku skaidrojumu par…
Par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas un peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar tām nodarīti…
“Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību,” paredz Satversmes 92. pants. Normatīvajā regulējumā ir noteikts, kad un kam pienākas valsts apmaksāta juridiskā palīdzība…
Kā šķirt laulību pie notāra, un kas jāņem vērā? Vai tas iespējams attālināti, un vai Latvijā noslēgta laulība obligāti jāšķir pie notāra Latvijā, pat ja…
Latvijas pilsoņi ceļo, attīsta uzņēmējdarbību, kā arī veido attiecības un ģimeni ārpus Latvijas teritorijas. Dzīvojot citā valstī, pastāv iespēja nonākt strīda situācijās…
Ieslodzīto kopskaits pēdējos desmit gados samazinājies teju uz pusi. Latvijas cietumos, pēc Ieslodzījuma vietu pārvaldes datiem, 2019. gada sākumā atradās 3539 ieslodzītie.…
“Mantojuma inventāra saraksts ir ļoti būtisks mantinieku tiesību aizsardzības līdzeklis,” skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja…
Mūsdienās brīvības atņemšanas soda mērķis nav atriebība, bet veids, kā valsts māca likumpārkāpējam prasmes patstāvīgi dzīvot bez noziegumu izdarīšanas. Cik…
“Piespiedu darba kā soda mērķis ir aizsargāt sabiedrības drošību, atjaunot taisnīgumu, sodīt vainīgo personu, resocializēt un panākt, lai notiesātais pildītu likumus…
Liecība, eksperta vai revidenta atzinums, kompetentās institūcijas atzinums, lietiskais pierādījums, dokuments, elektroniskie pierādījumi, izmeklēšanas darbībās iegūtās…
2020. gada 6. jūlijā stājās spēkā būtiskas izmaiņas Krimināllikumā, kas cita starpā ievieš jaunu jēdzienu “maznozīmīgs noziedzīgs nodarījums”, nosaka…
Publikācijas pirmajā daļā LV portāls aplūkoja, kāds ir pagaidu aizsardzības pret vardarbību mērķis un noteikšanas kārtība, cik ilgā laikā tiek izskatīti pieteikumi…
Domājot par parāda piedziņu tiesas ceļā, pieņemts uzskatīt, ka tas ir ilgs un dārgs process. Tomēr ne vienmēr tā ir, jo Civilprocesa likums noteiktos gadījumos paredz arī vienkāršotas…
LV portālam: Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese INGŪNA AMOLIŅA
Nav iespējams paredzēt visus riskus nekustamā īpašuma iegādē, tomēr tos iespējams mazināt, uzklausot profesionāļu ieteikumus. “Nekustamais īpašums ir vērtīga…
Kriminālprocess parasti tiek uzsākts pēc tam, kad saņemts cietušā iesniegums – ir nodarīts kāds mantisks vai morāls kaitējums, par ko cietušais vērsies policijā.…
Nolūkā veicināt vienotu tiesību izpratni un piemērošanu vietne “Likumi.lv” piedāvā jaunievedumu – tiesību aktu un spriedumu sasaisti. Līdz ar to ikvienam…