SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
20. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Mājoklis
3
3

Paplašina atbalsta saņēmēju loku atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju uzstādīšanai mājokļos

Stājas spēkā 20.07.2022.
Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Freepik

Turpmāk saņemt atbalstu, lai uzstādītu atjaunojamos energoresursus izmantojošas elektroenerģiju un siltumenerģiju ražojošas tehnoloģijas, kā arī pieslēgties pie centralizētās siltumapgādes sistēmas varēs plašāks projektu iesniedzēju loks – ne tikai privātmāju, bet arī daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki. Noteikumos ietverti arī nosacījumi atbalsta saņemšanai gadījumos, kad ēka nav nodota ekspluatācijā.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 150 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai” nolikums”, kas stājas spēkā 20. jūlijā, noteic, ka atbalstu varēs saņemt daudzdzīvokļu 1–5 stāvu māju mājsaimniecības, ja ēka tiks pieslēgta centralizētajai siltumapgādes sistēmai, kā arī atbalsts tiks sniegts, ja nami ir biedrību vai nodibinājumu un arī reliģisko organizāciju īpašumā. 

Mājām saskaņā ar būvju klasifikācijas noteikumiem ir jāatbilst šādiem ēku kodiem: daudzdzīvokļu mājas ar koka ārsienām (būves kods 11220101), daudzdzīvokļu 1–2 stāvu mājas (būves kods 11220102), daudzdzīvokļu 3–5 stāvu mājas (būves kods 11220103).

Noteikumi paredz ieviest papildu konkursa ietvaros atbalstāmu aktivitāti – daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pieslēguma centralizētajai siltumapgādes sistēmai projektēšanu un siltummezgla izveidi, ja daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā tiek veikta esošā individuālās apkures sistēmas nomaiņa (esoša fosilo energoresursu – dabasgāzes, akmeņogļu, dīzeļdegvielas – apkures katla vai atjaunojamo energoresursu – biomasas granulu, brikešu, malkas, šķeldas – apkures katla nomaiņa).

Līdzšinējā noteikumu redakcija neparedzēja iespēju konkursa ietvaros atbalstāmās aktivitātes īstenot jaunbūvēs vai dzīvojamās ēkās, kas nav nodotas ekspluatācijā. Izmaiņas paredz nosacījumu, ka saules paneļus vai vēja ģeneratorus var uzstādīt dzīvojamās mājās, kas nav nodotas ekspluatācijā, bet ēka ir jānodod ekspluatācijā vismaz piecu gadu laikā pēc projekta līguma parakstīšanas, un tam ir jābūt apliecinātam ar ierakstu zemesgrāmatā.

UZZIŅAI

Kopš 9. marta, kad stājās spēkā noteikumi, kas paredz konkursa kārtībā sniegt finansiālu atbalstu privātpersonām pārejai no fosilā kurināmā apkures uz ilgtspējīgiem apkures veidiem un elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem, līdz 8. jūlijam ir iesniegti 808 projektu iesniegumi par kopējo pieprasīto finansējumu 2 680 551,95 eiro apmērā. Vairāk nekā 50 projekti katrā ir īstenoti šādās pašvaldībās – Rīgā, Mārupes, Ķekavas un Ropažu novadā, anotācijā norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Plašāk par atbalsta programmu Vides investīciju fonda mājaslapā.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI