Lasīšanai: 1 minūte

Ja bērns sasniedzis pilnus 15 gadus, papildatvaļinājuma diena nepienākas

J
jautā:
14. jūnijā, 2016
Raita

Vai man pienākas 1 papildus atvaļinājuma diena, ja bērnam paliek 15 gadi 14. jūnijā un atvaļinājums sākas ar 20. jūniju (par 01.09.2015.-31.08.2016.)?

A
atbild:
21. jūnijā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu gadījumā papildatvaļinājuma diena, pamatojoties uz Darba likuma 151. panta pirmās daļas 3. punktu, nepienākas, jo laikā, kad Jūs dodaties atvaļinājumā, bērns ir jau sasniedzis 15 gadu vecumu, bet likums dod iespēju vecākiem izmantot šo dienu tikai līdz 15 gadiem, proti, par visu 14 gadu periodu.