Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecei ir tiesības pirms dekrēta izmantot atvaļinājumu

J
jautā:
28. maijā, 2016
Dita

Labdien. Man rudenī jāiet dekrētā, bet darbā uzkrājies atvaļinājums apmēram 24 dienas. Vai, ejot dekrētā, darba devējs izmaksās naudu par neizņemto atvaļinājumu vai man viņš jāizņem?

A
atbild:
01. jūnijā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma atlīdzināšana naudā iespējama tikai vienā gadījumā. Proti, ja tiek lauzts darba līgums (DL 149. panta piektā daļa).

Grūtniecei likums dod tiesības ikgadējo atvaļinājumu izmantot pirms dekrēta atvaļinājuma vai uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (tātad pirms tiek izmantots bērna kopšanas atvaļinājums) pilnā apmērā, neatkarīgi no laika, kas ir nostrādāts pie darba devēja.

Bez tam pirms došanās pirmsdzemdību atvaļinājumā izmantot darba devēja atvaļinājumu vairumā gadījumu ir izdevīgi arī finansiāli, jo tas ietekmē turpmāko valsts maksāto pabalstu apmēru.