Lasīšanai: 1 minūte

Nakts darbs sievietei ar mazu bērnu

J
jautā:
07. aprīlī, 2016
Kristīne

Labdien. Esmu atgriezusies darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Strādāju veikalā. Mans amats ir nodaļas vadītāja. Mans jautājums ir sekojošs. Darba devējs liek iet uz divu nakts inventarizāciju, bet man bērniņam ir tikai 1 gads un 2 mēneši. Vai uz mani arī attiecas likums, ka līdz 3 gadu vecumam nevar darba devējs piespiest iet strādāt nakts stundas? Kaut man tikai divas naktis? Paldies.

A
atbild:
14. aprīlī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nakts darbs Darba likuma izpratnē ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22 līdz 6.

Darbinieku, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam, nodarbināt nakts laikā atļauts tikai ar viņa piekrišanu (DL 138. pants).