Lasīšanai: 1 minūte

Pārtraucot darba attiecības, pienākas visu neizmantoto atvaļinājumu kompensācija

J
jautā:
22. februārī, 2016
Inese

Labdien, šogad tiks pārtrauktas darba attiecības ar darba devēju, atvaļinājumā neesmu bijusi no 2012.gada! Zinu, ka 149.punktā atrunāta atvaļinājuma kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu, bet parasti tas ir par pēdējo gadu. Jautājums, vai man pienāksies atvaļinājuma kompensācija par 2012, 2013, 2014, 2015.gadiem kopsummā? Iepriekš paldies par atbildi.

A
atbild:
01. martā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, darba attiecību izbeigšanās gadījumā Jums pienāksies kompensācija par visu neizmantoto atvaļinājumu laiku. To kopš 2015.gada paredz Darba likuma 149. panta piektā daļa:

“Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.”