Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudu aprēķina no bruto algas

J
jautā:
11. janvārī, 2012
Jānis

Atvaļinājuma naudu aprēķina no bruto algas vai [ uz rokas ] naudas? Paldies.

A
atbild:
16. janvārī, 2012
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudu aprēķina no bruto jeb aprēķinātās vidējās izpeļņas. Un aprēķinātā atvaļinājuma nauda ir apliekama ar nodokļiem.

Darba likuma 73.pants nosaka: darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam vidējo izpeļņu par laiku, kad darbinieks atrodas ikgadējā apmaksātā atvaļinājumā vai papildatvaļinājumā. Saskaņā ar likuma 75.pantu (Vidējās izpeļņas aprēķināšana) visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma no darbiniekam aprēķinātās darba samaksas par darbu pēdējos sešos mēnešos.