Elektroniskā dokumenta apliecinājuma noformēšana

J
jautā:
19. janvārī, 2016
Ilze

Vai, dokumentu apliecinot elektroniski, apliecinājuma uzrakstā obligāti jāiekļauj datums? Precīza informācija par datumu un laiku, kad apliecināts dokuments, redzama e-parakstītājā.

A
atbild:
29. janvārī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Elektronisko dokumentu likuma  5.panta 2. punkts nosaka, ka  papīra dokumenta elektroniskajai kopijai, norakstam vai izrakstam ir tāds pats juridiskais spēks kā oriģinālam, ja persona, kurai saskaņā ar normatīvo aktu prasībām ir tiesības apliecināt dokumentu oriģinālu kopijas, norakstus vai izrakstus, ir apliecinājusi tā pareizību ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu vai elektronisko parakstu. Tādējādi neatkarīgi no tā, vai apliecinājuma uzrakstā būs iekļauts datums vai ne, par dokumenta apliecinājuma datumu un laiku kalpos elektroniskā paraksta un laika zīmoga dati.

Izvērstāk izklāsts par elektroniskā dokumenta apliecinājuma noformēšanu ir skaidrots Elektronisko dokumentu noformēšanas un aprites vadlīnijās.

Apliecinājuma uzraksta noformējuma iespējas ir skaidrotas 4.5. punktā:
„Noteikumu Nr. 473 13.1 un 13.2 punkti nosaka papīra formā sagatavota dokumenta
elektronisko kopiju (turpmāk — kopiju) saglabāt PDF, JPG, TIFF vai PNG formātos un
tās pareizību apliecināt atbilstoši normatīvajiem aktiem par dokumentu izstrādāšanu un
noformēšanu (Noteikumi Nr. 916, 5. d.), apliecinājuma uzrakstu noformējot atsevišķā datnē, ko kopā ar kopiju paraksta ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu kā vienu datni gadījumos, kad tiek izmantoti EDOC formātadokumentu radīšanas un parakstīšanas līdzekļi (4. attēls, 1. pielikums)”

Praktisko piemēru, lūdzu, skatiet patstāvīgi Vadlīnijās.