Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums privātās pirmsskolas pedagogam – 8 nedēļas

J
jautā:
08. decembrī, 2015
Māra

Vai privātas pirmsskolas izglītības iestādes skolotājām arī pienākas tāds pats atvaļinājums kā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājām (40 darba dienas)? Vai privātās pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam ir tiesības darba līgumā noteikt, ka darbiniekam tiek piešķirts ikgadējais atvaļinājums 20 darba dienu apmērā?

A
atbild:
09. decembrī, 2015
Laura Studente
LV portālam

Privātās pirmsskolas izglītības iestādes skolotājam, tāpat kā pašvaldību bērnudārzu pedagogam, pienākas ikgadējais astoņu nedēļu atvaļinājums. To LV portālam ir apstiprinājusi gan Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, gan Izglītības un zinātnes ministrija.

Gadījumā ja darba devējs darba līgumā ietver, ka ikgadējais atvaļinājums privāta bērnudārza pedagogam ir četras nedēļas, tad šis darba devējs pārkāpj Izglītības likuma 52.pantu.