Mācību atvaļinājums diplomdarba izstrādāšanai pienākas

J
jautā:
04. novembrī, 2015
Marija

Labdien! Esmu nepilna laika neklātienes studente, kura strādā mūzikas un mākslas skolā pilnu slodzi. Pašreiz jāraksta diplomdarbs, diplomdarba aizstāvēšana 21.01.2016., darbs jānodod 9.-11.01.2016. 16.12.2015. došos pirmsdzemdību atvaļinājumā. Vai es drīkstu prasīt mācību atvaļinājumu? Man neatteiks?

A
atbild:
10. novembrī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 157.pantā ir noteikts, ka darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Ja darbiniekam ir noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu vai neizmaksājot to.

Tātad nav svarīgi, vai studējat klātienē vai neklātienē, situāciju nekādā mērā neietekmē arī apstākļi, ka ir paredzams pirmsdzemdību atvaļinājums. Jums ir tiesības prasīt mācību atvaļinājuma piešķiršanu, pamatojoties uz DL 157.pantu, un darba devējam tas ir Jums jāpiešķir.