Lasīšanai: 1 minūte

Terminēts darba līgums beidzas norādītajā datumā

J
jautā:
18. septembrī, 2015
Veronika

Labdien! Vēlējos noprecizēt tādu jautājumu. Ja ir noslēgts terminēts līgums, un, nostrādājot pusgadu, došos dekrētā. Pa to laiku atgriezīsies cilvēks, kuru prombūtnes laikā aizvietoju. Vai tad darba līgums tiek pārtraukts automātiski, ja pat cilvēks atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā? Paldies par atbildi.

A
atbild:
24. septembrī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, ja esat pieņemta darbā uz noteiktu laiku, aizvietojot šajā laikā citu darbinieku, tad neatkarīgi no tā, ka Jums būs pirmsdzemdību un sekojoši tam bērna kopšanas atvaļinājums, darba attiecību pēdējā diena ir Jūsu darba līgumā minētais datums.

Atbilstoši Darba likuma 113.panta pirmajai daļai darba tiesiskās attiecības pēc  līguma, kas noslēgts uz  noteiktu laiku, izbeidzas ar dienu, kad izbeidzas darba līguma termiņš.