Bērna kopšanas atvaļinājums - 1,5 gads pēc dzemdību atvaļinājuma

J
jautā:
25. aprīlī, 2015
Agita

Labdien! Man jautājums saistīts ar bērnu kopšanas atvaļinājumu un atgriešanos darbā - bērns piedzima 28.01.2015, zilā lapa beidzās 12.04.2015 (bija 70 dienas), tātad atvaļinājums sākās ar 13.04.2015., to esmu paņēmusi uz 1,5 gadu. Darbā man jāatgriežas, kad mazam paliek 1,5g vai jāatgriežas 2016.gada oktobrī, kad reāli beidzas kopšanas atvaļinājums?

A
atbild:
05. maijā, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kad beidzies dzemdību atvaļinājums, ir tiesības doties bērna kopšanas atvaļinājumā. Šādu atvaļinājumu piešķir uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu, līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu. Bērna kopšanas atvaļinājumu pēc darbinieka pieprasījuma piešķir uz pilnu laiku vai pa daļām. Darbiniekam ir pienākums vienu mēnesi iepriekš rakstveidā paziņot darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas sākumu un ilgumu (Darba likuma 156.pants). Ja no 13.aprīļa esat pieprasījusi visu pienākošos bērna kopšanas atvaļinājumu, tad no šī datuma arī jāskaita 1,5 gads uz priekšu.

Savukārt grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma ilgumu nosaka Darba likuma 154.pants.