Aprēķinot slimošanas periodu, jāvadās pēc kalendāra mēnešiem

J
jautā:
13. aprīlī, 2015
Ieva

Labdien. Saskaņā ar Darba likuma 101.pantu uzteikt darbu var, ja darbinieks pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus, ja darbnespēja ir nepārtraukta. Kā tiek aprēķināti 6 mēneši? Vai ņem vērā svētku dienas (18.novembris, Ziemassvētki utt.) vai tiek iekļautas tikai darba dienas vai kalendārais mēnesis?

A
atbild:
17. aprīlī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieks  darbnespējas dēļ nav veicis darbu vairāk nekā sešus mēnešus, tad atbilstoši  Darba likuma 101.panta pirmās daļas 11.punktam darba devējam ir tiesības šim darbiniekam uzteikt darbu.

Tātad uzteikuma tiesības rodas, ja kopējais darbnespējas periods ir vismaz seši mēneši un viena diena.

Darba devējam, aprēķinot kopējo darbnespējas periodu, ir jāvadās pēc kalendāra mēnešiem. Tas nozīmē, ka nav jāņem  vērā ne svētku, ne izejamās dienas, bet kopējais mēneša dienu skaits. Šādi normas piemērošana ir skaidrota Darba likuma komentāros.