Lasīšanai: 1 minūte

Vecāku papildatvaļinājums – darba devēja apmaksāts

J
jautā:
09. aprīlī, 2015
Diāna

Labdien! Mani interesē sekojošs jautājums - no 2015.gada 1.janvāra ir spēkā likums, ka jebkurš vecāks, kuram ir 1 vai 2 bērni vecumā līdz 14 gadiem, var saņemt 1 papildatvaļinājuma dienu. Sakiet, lūdzu, vai darba devējam ir jāapmaksā šī papildatvaļinājuma diena?

A
atbild:
10. aprīlī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 151.pants par papildatvaļinājumiem ir spēkā no 2002.gada. Taču no šī gada 1.janvāra likuma normā  ir paplašināts darbinieku loku, kam ir tiesības uz papildatvaļinājumu. Šajā gadījumā tie ir abi vecāki, kuriem ir viens vai divi bērni vecumā līdz 14 gadiem. Abiem vecākiem, uzrādot dokumentu par bērna esamību darba devējam, ir tiesības saņemt darba devēja apmaksātu vienu papildatvaļinājuma dienu.