Ja pazaudēta pase

J
jautā:
17. martā, 2015
Roberts

Labdien! Nesen nozaudēju mikroautobusā pasi un citus dokumentus. Ar mani sazinājās mikroautobusa šoferis un pieprasīja naudu par dokumentu atgriešanu. Naudas summa palielinājās ar katru šofera zvanu. Par šo situāciju iesniedzu iesniegumu policijā. Protams, policijas darbinieki anulēja pasi. Pēc neilga laika dokumentus tomēr atguvu. Par cik policijas darbinieki anulēja pasi, vai man pase ir jāatjauno, ja esmu to atguvis? Vai izziņa no policijas par minētajiem faktiem var atvieglot jaunas pases saņemšanu? Paldies.

A
atbild:
10. aprīlī, 2015
Laura Studente
LV portālam

Ja pase ir anulēta, to vairs nevar atgūt un ir jātaisa jauna, pat ja atrasta vecā.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 187.pants paredz sodu par pases vai eID kartes nozaudēšanu. Ierodoties PMLP un informējot, ka ir pazaudēts personu apliecinošs dokuments, pārvaldes darbinieks izjautās par pazušanas apstākļiem un pieņems lēmumu par administratīvā protokola sastādīšanu vai nesastādīšanu. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli, un tiek ņemti vērā dokumenta nozaudēšanas apstākļi, un atsevišķās situācijās protokols netiek sastādīts.

Vairāk informācijas LV portāla skaidrojumā „Ja nozaudēts vai nozagts personu apliecinošs dokuments. Ko darīt?