Lasīšanai: 1 minūte

Patapinājuma ņēmēja tiesības

J
jautā:
15. martā, 2015
Jurijs

Labdien, sakiet, lūdzu, vai patapinājuma ņēmējam patapinājuma līguma gadījumā starp divām fiziskām personām ir tiesības izīrēt īpašumu (dzīvokli)? Vai patapinājuma līgumā var atrunāt šādas tiesības?

A
atbild:
20. martā, 2015

Lai gūtu skaidrību par patapinājuma attiecībām iesakām Jums iepazīties ar Civillikumā noteikto, kas attiecas uz patapinājuma institūtu (sākot ar 1947.pantu).

Atbildot uz Jūsu 1.jautājumu, paskaidrojam, ka nē – nevar, jo Civillikuma 1952.pantā ir skaidri un nepārprotami noteikts, ka patapinājuma ņēmējs nodot patapināto lietu citam lietot nedrīkst. Atbildot uz otro jautājumu paskaidrojam, ka jā – līgumā Jūs varat atrunāt šādas tiesības, tikai tad tas vairāk nebūs patapinājuma līgums.