Lasīšanai: 1 minūte

Terminēts darba līgums beidzas noteiktā termiņā

J
jautā:
27. janvārī, 2015
Aiga

Sveiki! Ja man līgums ir noslēgts šogad tikai uz mēnesi, bet 2014.gadā visu gadu nostrādāju un šogad diemžēl parakstīju tikai uz mēnesi, jo priekšniecei telpas īres līgums beidzās. Man pienākas kāda kompensācija? Tā skaitās kā atlaišana?

A
atbild:
02. februārī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūs esat noslēgusi darba līgumu uz noteiktu laiku. Šāda līguma, kas noslēgts uz noteiktu laiku, izbeigšanas regulējums ir noteikts Darba likuma 113.pantā. Tas nozīmē, ka darba tiesiskās attiecības pēc līguma, kas noslēgts uz noteiktu laiku, izbeidzas ar dienu, kad izbeidzas darba līguma termiņš, ja tāds darba līgumā ir konkrēti minēts. Šādu darba attiecību izbeigšanas situāciju nav pamata uzskatīt par atlaišanu.

Šādā gadījumā, darba attiecības beidzot, darbiniekam pienākas alga par nostrādāto pēdējo darba periodu un proporcionāli nostrādātajam laikam neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.