TĒMA: Finanses

Prasības grāmatvedības datorprogrammām – MK noteikumos

J
jautā:
18. jūnijā, 2014
INESE ADIJĀNE

SIA uzsāk savu darbību. Vai drīkst kārtot grāmatvedības uzskaiti EXCEL veidlapās vai, piemēram, uzņēmuma SIA "SENSOMEDIA" izstrādātas grāmatvedības veidlapas? Vai ir obligāti jāpērk grāmatvedības programma, lai būtu arī licence?

A
atbild:
30. jūnijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumu Nr.585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 37. un 38.punkts nosaka: grāmatvedības reģistru kārtošanai lieto tikai tādu grāmatvedības datorprogrammu, kuras izmantošanas tiesības saskaņā ar Autortiesību likumu apliecina attiecīga licence vai licences līgums. Uzņēmuma vadītājam ir iespēja patstāvīgi izvēlēties grāmatvedības datorprogrammu, ņemot vērā konkrētā uzņēmuma darbībai vēlamās vai nepieciešamās funkcionālās, tehniskās un datu drošības prasības, izņemot gadījumus, ja konkrētas datorprogrammas lietošanu vai izvirzāmās prasības reglamentē konkrēts normatīvais akts.

MK noteikumu II nodaļā „Grāmatvedības datorprogrammas” ir noteiktas arī citas prasības.