Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Deklarētās dzīvesvietas maiņa

J
jautā:
23. martā, 2011
Olga Sprindzuka

Gribētos zināt, vai piedeklarētu personu var arī izdeklarēt (internetā)?

A
atbild:
24. martā, 2011
Aiga Dambe
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšana internetā, tai skaitā, ja dzīvesvieta tiek mainīta, ir pieejama ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem vai drošu elektronisko parakstu, tāpēc dzīvesvietas deklarāciju varat veikt tikai sev, savam nepilngadīgajam bērnam un aizbildnībā vai aizgādnībā esošajai personai, bet ne kādai citai trešajai personai, piemēram, vīram, sievai, mātei utt.

Dzīvesvietas deklarēšanas likums nosaka, ka dzīvesvietas maiņas gadījumā attiecīgās personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt savu jauno adresi. Iedzīvotāju reģistrā iekļautās ziņas par iepriekšējo dzīvesvietu automātiski tiks aizstātas ar aktualizēto informāciju.