Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvesvietas deklarēšana

J
jautā:
16. oktobrī, 2012
Ivars Braža

Vēlos uzzināt vai drīkst deklarēties divās dzīvesvietās, ja abas dzīvesvietas ir īpašumā? Viena no dzīvesvietām ir dzīvoklis Rīgā, otra - daļa īpašuma Jūrmalā.

A
atbild:
16. oktobrī, 2012
Aiga Dambe
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšanas likums dzīvesvietas maiņas gadījumā nosaka, ka Jūsu pienākums ir mēneša laikā deklarēt jauno dzīvesvietas adresi, kurā esat sasniedzams.

Tas jādara klātienē deklarēšanas iestādē vai elektroniski, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) e-pakalpojumu.

Jums ir tiesības dzīvesvietas deklarācijā norādīt papildu adresi (adreses), kurā atrodas nekustamais īpašums, minot laikposmu, kurā esat tajā (tajās) sasniedzams.

Sīkāku informāciju par deklarēšanās iespējām varat iegūt PMLP vietnē un Dzīvesvietas deklarēšanas likumā.