Atvaļinājums pedagogam pirms grūtniecības atvaļinājuma – pilnā apmērā

J
jautā:
20. maijā, 2014
Anita Kosite

Labdien! Esmu pedagogs, darba attiecībās esmu kopš 2012.gada 27.08., pagājušajā gadā biju atvaļinājumā no 1.07.-26.08. Grūtniecības atvaļinājums sākas 15.07.14., vai tiešām man nepienākas pilnas 8 nedēļas ikgadējā atvaļinājuma, bet tikai 40 dienas, ko rēķina proporcionāli nostrādātajam laikam?

A
atbild:
22. maijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150.panta ceturtā daļa nosaka, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pilnā apmērā piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja. Tātad atvaļinājums Jums kā pedagogam pienākas pilnā apmērā – 8 kalendārās nedēļas

Vienlaikus pēc Jūsu jautājuma var spriest, ka Jums grāmatvedībā ir paskaidrots atvaļinājuma laikā apmaksāto dienu skaits un pedagogam tās ir 40 darba dienas. Taču kopējais atvaļinājums laiks ir 8 kalendārās nedēļas, un tajā ietilpst 40 darba dienas un 16 brīvdienas, kas darba devējam nav jāapmaksā.