Uzrakstiem uz darba apģērba jābūt arī valsts valodā

J
jautā:
26. martā, 2014
Karína K

Vēlējos uzzināt, vai uzņēmuma teritorijā var pārvietoties ar drošības vestēm, uz kurām ir uzraksts tikai angļu valodā?

A
atbild:
27. martā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts valodas centrs
Antons Kursītis, Valodas kontroles nodaļas vadītājs

Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis pēc jautājuma spriež, ka tas acīmredzot ir saistīts ar informāciju, kas skar sabiedrības intereses, proti, publisku informāciju, un tad tai ir jābūt arī valsts valodā.

Uzraksts ir tāpēc, lai kāds to izlasītu, lai varētu orientēties pēc šīs norādes, tā ir informācija klientiem, kolēģiem, kontrolējošām iestādēm (Valsts darba inspekcijai, Valsts ieņēmumu dienestam), ne jau pašam darbiniekam.

Ir nedaudz atšķirīgi noteikumi valsts un pašvaldību uzņēmumiem, kur informācijai jābūt tikai valsts valodā, taču, ja informācija (uzraksti) attiecas uz drošību, tā drīkst būt arī citā valodā.

Ja darba devējs ir noteicis, ka uz darba apģērba ir jābūt norādei par konkrētā darbinieka pienākumiem, piemēram, piederību drošības dienestam lidostā, tad uzrakstam ir jābūt vispirms latviešu valodā un tad angļu valodā - Security. Lidostā tā ir informācija arī pilotiem, kas latviešu valodu nezina, un citiem lidostas pakalpojumu saņēmējiem.