Labdien! Pirms pāris gadiem man bija kredīts bankā (4500 eiro). Diemžēl vienu brīdi to nesanāca maksāt, un kredītu pārdeva tālāk ārpustiesas piedzinējiem. Ar viņiem vienoties par adekvātu ikmēneša maksājumu nebija iespējams, tāpēc aptuveni gadu maksājumi netika veikti. Lieta tika iesniegta tiesā pirms pieciem gadiem, un tiesas ceļā no manis piedzina gandrīz 10 000 eiro.
Tālāk lieta nonāca pie ZTI, un kopējā parāda summa šobrīd ir ap 13 000 eiro, aptuveni 3000 ir apmaksāti, taču joprojām esmu parādā 10 000. Vai tas ir likumīgi, ka pamatparāds 4500 eiro apmērā pārvēršas par 13 000 eiro? ZTI ir arestējis gan manus kontus, gan algu. Atbilstoši jaunajai kārtībai, ņemot vērā manu algu, pēc atvilkumiem no algas man sanāk vairāk nekā minimāla alga. Taču visu, kas ir pāri, atkal noņem nost! Man katru mēnesi ir atšķirīga alga, un es nevaru paziņot precīzu summu, kāda ienāks. Ko paredz jaunā likumdošana šādā situācijā?
Jautājumā sniegtā informācija liecina, ka jums nav saprotams, kāpēc pamatparāda summa ir būtiski palielinājusies.
Diemžēl savlaicīga parādsaistību nekārtošana parādniekam kopumā ir nelabvēlīga un dārga. Turklāt iemesli tam ir likumīgi pamatojami.
Pirmkārt, jūsu pamatparāds pieauga tādēļ, ka neveicāt maksājumus ārpustiesas parādu piedzinējiem, tādējādi auga atmaksas nokavējuma soda procenti. Ārpustiesas parādu piedziņas kompānijas prasījumu par parāda pamatsummu un nokavējuma procentiem izskatīja vispārējās jurisdikcijas pirmās instances tiesa, kas atzina kopējās parāda summas pamatotību.
Otrkārt, parādniekam atmaksājamā summa likumīgi palielinās par tiesu izpildītāja izdevumiem – parāda piedziņas nodrošināšanu, kad izpildraksts tiek iesniegts zvērinātam tiesu izpildītājam un tiek ievesta jūsu parāda piedziņas lieta.
Lai panāktu jums pieņemamu parāda atmaksas kārtību, ieteicams nekavējoties vērsties pie zvērināta tiesu izpildītāja un sniegt informāciju par saviem ienākumiem, kā arī vienoties par konkrētas summas ikmēneša maksājumu.
Informācija par jauno parādu piedziņas kārtību ir pieejama šajās publikācijās:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!