Labdien! Dzīvoju daudzstāvu dzīvojamajā mājā Rīgā. Man pieder dzīvoklis un pazemes autostāvvieta zem tās pašas mājas. Nopirku elektroauto un prasīju biedrībai atļauju pieslēgt sev piederošā autostāvvietā auto uzlādes vietu (vieta un pieejamā jauda ievērojami pārsniedz manas vajadzības). Saņēmu no biedrības atteikumu, kas tika pamatots ar to, ka viņi baidās no atbildības, ja auto aizdegsies. Cik pamatots ir atteikums? Kas juridiski ir sakārtojams, lai es varētu uzlādēt auto savā autostāvvietā?
No situācijas apraksta nevar konstatēt, vai veicamie izbūves darbi tehniski un praktiski skartu kopīpašuma telpas. Tāpat nav skaidrs, kāds tiesiskais statuss ir autostāvvietai, proti, vai tā ir atsevišķs īpašums vai arī domājamā daļa no kopīpašuma (un tās lietošanas kārtība noteikta līgumā).
Līdz ar to uz jautājumu jāatbild vispārīgi. Proti, Dzīvokļa īpašuma likuma 11. panta pirmā daļa noteic, ka dzīvokļa īpašniekam ir tiesības bez saskaņošanas ar citiem dzīvokļu īpašniekiem, bet ievērojot normatīvo aktu prasības, veikt būvdarbus atsevišķajā īpašumā, ciktāl tas neskar kopīpašuma daļu vai citus dzīvokļu īpašumus.
Ja nepieciešams pārējo kopīpašnieku saskaņojums, tad ieteicams sniegt detalizētu informāciju par visiem plānotajiem tehniskajiem raksturlielumiem un iespējamajiem drošības risinājumiem, lai būtu gūstama objektīva pārliecība, ka risinājums ir patiesi drošs, jo paredzēti dažādi tehniskie risinājumi, lai situāciju novērstu arī iespējamās aizdegšanās gadījumā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!