E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34576
Lasīšanai: 3 minūtes

Strīda risināšana, ja automašīnai veikts nesaskaņots remonts

J
jautā:
20. novembrī, 2024
Dāvis

Sveiki! Nodevu remontā auto. Par remontdarbiem tika noslēgta mutiska vienošanās – gan par laiku, gan darba aptuvenajām izmaksām (ap 5000 eiro). Šodien saņēmu darbu tāmi, kur summa ir 8500 eiro, tika veikti darbi, kas ar mani kā auto īpašnieku nebija saskaņoti. Vai ir likumīgas tādas darbības, kuru rezultātā man jāmaksā par darbiem, kas ar īpašnieku netika saskaņoti? 

A
atbild:
Šodien
Pauls Vasks
jurists

Lai gan jūsu vienošanās par auto remontu, kā norādāt, pastāv tikai mutiskā formā, arī šāds darījums ir atzīstams par līgumu. Vienošanās saturs šajā gadījumā atbilst uzņēmuma līgumam. Civillikuma 2212. pantā uzņēmuma līgums tiek definēts kā līgums, ar kuru viena puse uzņemas izpildīt otrai par zināmu atlīdzību ar saviem darba rīkiem un ierīcēm kādu pasūtījumu, izgatavot kādu lietu vai izvest galā kādu pasākumu.  

Ja uzņēmējs, izpildot līgumu, veicis tādus darbus, kas jūsu starpā netika atrunāti, šāda rīcība no uzņēmēja puses būtu atzīstama par noslēgtā līguma pārkāpumu. Uz konkrēto gadījumu attiecināmā likuma norma (Civillikuma 2217. panta otrā daļa) nosaka: ja pasūtījums paliek vai nu pavisam neizpildīts, vai vismaz nepabeigts, vai ir izpildīts slikti vai citādi, nekā pasūtītājs norādījis, vai nav ticis laikā gatavs, kā arī ja apstrādāšanai doto lietu pēc darba pabeigšanas neatdod, tad uzņēmējam jāatlīdzina pasūtītājam nodarītie zaudējumi. Tādējādi pārrunās ar uzņēmēju jūs varat atsaukties uz minēto likuma normu un prasīt atlīdzinājumu par līguma pārkāpumu. Konkrētajā gadījumā tā varētu būt rēķina summas samazināšana to darbu apmērā, par kuriem jūs ar uzņēmēju nebijāt vienojušies.  

Ja domstarpības neizdodas atrisināt, pastāv iespēja strīdu risināt arī tiesā. Tādā gadījumā abām pusēm rūpīgi jāpārdomā izredzes tiesā panākt sev vēlamo strīda iznākumu. Civillietu izskatīšanā tiesā pastāv sacīkstes princips, kas nozīmē, – katrai pusei jāiesniedz pierādījumi, kas pamato tās prasījumus. Mutvārdu līguma pastāvēšanas gadījumā attiecīgo prasījumu pierādīšana var būt apgrūtināta. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 289 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas