Labrīt! Vai bērnudārza pedagogi drīkst normālam, hiperaktīvam bērnam bez vecāku atļaujas izmantot gumiju terapiju, sasienot kājas, jo viņš tās tirinot? Bērns ir nervozāks, jo vecāku dzīvesvietas maiņas dēļ ir trīs reizes mainījis bērnudārzu, bet nevienu neapdraud, un psihologs apgalvo, ka bērnam viss ir kārtībā.
Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 9. pantā noteikto bērnam ir tiesības uz personas neaizskaramību.
Savukārt Bērnu tiesību aizsardzības likuma 1. panta 12. punktā noteikts, ka emocionāla vardarbība ir bērna pašcieņas aizskaršana vai psiholoģiska ietekmēšana (draudot viņam, lamājot, pazemojot viņu, bērna klātbūtnē vardarbīgi izturoties pret viņa tuvinieku vai citādi kaitējot viņa emocionālajai attīstībai).
Bērnu aizsardzības centrā (BAC) norāda, ka pirmsskolas izglītības iestādes darbinieka īstenotā bērna disciplinēšanas metode (bērna kāju sasiešana) ir nepieļaujama un pirmšķietami norāda uz bērna tiesību pārkāpumu. Bērna kāju sasiešana var atstāt negatīvu ietekmi uz bērna veselību. Bērna uzvedībai pirmsskolas iestādē var būt dažādi cēloņi, kas būtu jānoskaidro, lai iestādes darbinieks varētu atbilstoši reaģēt.
Vienlaikus, lai varētu vispusīgi izvērtēt konkrēto situāciju, nepieciešams iegūt papildu informāciju par pirmsskolas izglītības iestādes darbinieka īstenotajām darba metodēm. Ievērojot minēto, BAC aicina bērna vecākus par pirmsskolas izglītības iestādē konstatēto situāciju informēt izglītības iestādes vadību vai dibinātāju. Gadījumā, ja konkrētajā situācijā tomēr neizdodas rast risinājumu, jāvēršas BAC.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!