Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma maksimālais ilgums ir pusotrs gads

J
jautā:
11. oktobrī, 2024
Kristine

Labdien! Kā aprēķina, kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums, ja to izmanto pusotru gadu? Darba devējs nemācēja sniegt atbildi. Dzemdību atvaļinājums man beidzās 13.08.2024., tātad bērna kopšanas atvaļinājums sākas 14.08.2024. Paldies!

A
atbild:
17. oktobrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā noteiktais maksimālais bērna kopšanas atvaļinājuma ilgums ir pusotrs gads jeb 18 mēneši. To iespējams izmantot vienlaidus vai pa daļām, līdz bērns sasniedz astoņu gadu vecumu. BKA piešķir darba devējs, pamatojoties uz darbinieka iesniegumu.

Ja jūs iesniegumā norādījāt 14.08.2024. kā dienu, ar kuru prasāt piešķirt BKA uz pusotru gadu, tad darbā jums būtu jāatgriežas 15.02.2026.

Jāpiezīmē, ka likums neliedz darbiniekam iespēju, vienojoties ar darba devēju, pārtraukt BKA pirms iesniegumā norādītā termiņa, ja tam ir zudis pamats.