Mūsu ģimenei piederēja māja, kuru 60. gadu beigās atsavināja rūpnīcas būvniecībai, un tās vietā tika piešķirts dzīvoklis Rīgā, daudzdzīvokļu namā. Dzīvoklis joprojām atrodas mūsu lietošanā, taču bez īpašuma tiesībām, jo 90. gados privatizācija netika veikta. Vai mūsu ģimenei ir kāds tiesisks pamats dzīvokli no pašvaldības pārrakstīt savā īpašumā, ņemot vērā, ka atsavinātā māja bija īpašumā?
Lai noskaidrotu, vai ir iespējams iegūt īpašumā konkrēto dzīvokli, jums jāvēršas attiecīgā pašvaldībā.
Īrnieki, kas neizmanto savas privatizācijas tiesības likumā noteiktajā termiņā un kārtībā, saglabā dzīvokļa lietošanas un īres tiesības atbilstoši likumam “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”.
Pašvaldības dzīvokli var atsavināt, un šo kārtību paredz Publiskas personas mantas atsavināšanas likums un uz tā pamata izdotie Ministru kabineta noteikumi Nr. 109 “Kārtība, kādā atsavināma publiskas personas manta”.
Atsavinot pašvaldības dzīvokli, par kura lietošanu likumā “Par dzīvojamo telpu īri” noteiktajā kārtībā ir noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, to vispirms rakstveidā piedāvā pirkt īrniekam un viņa ģimenes locekļiem saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 45. panta trešo daļu.
Šā likuma 45. pants tiek piemērots, sākot ar 2006. gada 1. janvāri, izņemot gadījumus, kas minēti likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!