Darbiniekam ir tiesības noteikt, vai slimības laiks ietilpst uzteikuma termiņā

J
jautā:
19. septembrī, 2024
Luīze

Labdien! Esmu uzrakstījusi atlūgumu pēc pašas vēlēšanās. Vai šajā laika periodā, proti, līdz darba attiecību pārtraukšanai, tiek ieskaitīta arī darbnespējas lapa B? Vai arī tiek apturēta tāpat kā darbnespējas lapa A?

A
atbild:
23. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja pēc uzteikuma iesniegšanas darbiniekam iestājas darbnespēja vai saslimst bērns, kuru nepieciešams kopt, Darba likuma 100. panta pirmā daļa paredz darbiniekam tiesības lemt, vai darbnespējas laiku ieskaitīt uzteikuma termiņā. Ja darbinieks vēlas darba attiecības izbeigt ātrāk un slimības laiks tiktu ietverts uzteikuma termiņā, tad nekas nav jādara. Darba attiecības tiks izbeigtas paredzētajā termiņā arī tad, ja darbnespēja turpināsies.

Turpretī, ja darbinieks, kurš iesniedzis darba devējam uzteikumu, ir ieinteresēts darba attiecības saglabāt ilgāk, viņam nekavējoties rakstveidā par to jāinformē darba devējs, lūdzot uzteikuma termiņā neieskaitīt pārejošas darbnespējas laiku. Tādā gadījumā uzteikuma termiņa tecējums atsāksies, kad būs noslēgta darbnespējas lapa.