Ārstēšanas režīmu nosaka un kontroli veic ārsts, kurš darbnespējas lapu izsniedzis

J
jautā:
01. septembrī, 2024
Līga

Vai darbinieka darbnespējas lapas periodā darba devējam ir tiesības pārbaudīt darbinieku viņa dzīvesvietā, proti, kā tiek ievērota ārstēšanās? Ja ir, kādi MK noteikumi to nosaka? Paldies!

A
atbild:
02. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, normatīvie akti darba devējam nedod tiesības ierasties darbinieka, kuram izsniegta darbnespējas lapa,  dzīvesvietā, lai veiktu kontroli. Par ārstniecības režīma personai noteikšanu un ievērošanu atbildīgs ir ārstējošais ārsts, kurš darbnespējas lapu izsniedzis.

Ja darba devējam rodas šaubas par darbnespējas lapas izsniegšanas pamatotību, ar iesniegumu jāvēršas pie ārstniecības iestādes vadītāja vai Veselības inspekcijā. MK noteikumu Nr. 409 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 35. punktā noteikts, ka personu sūdzības par darbnespējas lapu izsniegšanas kārtību izskata ārstniecības iestādes vadītājs un Veselības inspekcija. Iesniedzot sūdzību par darbnespējas lapas izsniegšanu, persona norāda apstākļus, kas ļauj apšaubīt darbnespējas lapas izsniegšanas pamatotību.