Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Atbildība par svešas mantas bojāšanu vai iznīcināšanu

J
jautā:
17. augustā, 2024
Genādijs

Sveiki! Kā rīkoties, ja kopīpašumā, to attīrot no nevajadzīgajām lietām, atklājas, ka kāda no tām ir otra kopīpašnieka laulātā kustamā manta? Tas atklājās tikai pēc tās likvidācijas. Pastāvīgi tur neviens no otriem kopīpašniekiem nedzīvo, kā arī nav lietošanas kārtības līguma. Kā darbojas likums, ja uz īpašuma atrodas trešās personas manta? Paldies!

A
atbild:
21. augustā, 2024
Pauls Vasks
jurists

Personai, kas sabojājusi vai iznīcinājusi svešu mantu, var iestāties civiltiesiska atbildība vai kriminālatbildība. Mantas īpašnieks tādā gadījumā no vainīgās personas var pieprasīt ar šādu rīcību nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu saskaņā ar Civillikuma 2354. pantu. Kriminālatbildība par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu noteikta Krimināllikuma 185. pantā.