Informācija par fiziskās personas transportlīdzekli

J
jautā:
05. augustā, 2020
Normunds

Vai CSDD ir tiesīga trešajām personām izpaust datus par automašīnas turētāju?

A
atbild:
01. septembrī, 2020
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Rolands Rumba, sabiedrisko attiecību speciālists

Ceļu satiksmes likuma (CSL) 14.1 pants paredz, ka informācija par fiziskajai personai piederošu transportlīdzekli, identificējot personas datus un juridiskajai personai piederošu speciālo militāro transportlīdzekli un speciālo militāro tehniku, ir ierobežotas pieejamības informācija, un to var iegūt tiesībaizsardzības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, citas likumā noteiktās personas, kā arī personas, kuras nosaka Ministru kabinets un kurām informācija nepieciešama darba vai dienesta funkciju veikšanai.

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 185 “Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra noteikumi” 16. punktam informācija par fiziskajai personai piederošu, turējumā vai valdījumā esošu transportlīdzekli vai kuģošanas līdzekli, ja tiek identificēti personas dati, ir ierobežotas pieejamības informācija. Vienlaikus minēto informāciju ir tiesības iegūt:

  • tiesībaizsardzības iestādēm;
  • valsts un pašvaldību iestādēm vai institūcijām, kam deleģētas valsts vai pašvaldību iestāžu funkcijas un kurām atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei ir tiesisks pamats iegūt informāciju no reģistra;
  • zvērinātiem tiesu izpildītājiem, zvērinātiem notāriem un zvērinātiem advokātiem, kā arī to palīgiem amata pienākumu izpildei;
  • maksātnespējas procesa administratoriem maksātnespējas lietās attiecībā uz parādnieka pārstāvjiem;
  • kredītiestādēm, finanšu iestādēm, kas sniedz finanšu līzinga pakalpojumus, par fizisko personu, ar kuru tās dibina, groza vai izbeidz līgumsaistības;
  • apdrošināšanas sabiedrībām par fizisko personu, ar kuru tās dibina, groza vai izbeidz līgumsaistības, par fizisko personu, kurai par labu tiek slēgts apdrošināšanas līgums, un apdrošināšanas gadījumu administrēšanai;
  • Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam tā darbības nodrošināšanai;
  • kredītinformācijas birojam klienta vai iespējamā klienta kredītspējas izvērtēšanai vai sava kredītriska pārvaldībai;
  • juridiskām personām, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ierīkojušas un reģistrējušas transportlīdzekļu tirdzniecības vietas, par tirdzniecībai paredzētā transportlīdzekļa īpašnieku;
  • juridiskām personām, kas nodarbojas ar nolietotu transportlīdzekļu apstrādi un ir saņēmušas atļauju normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, par apstrādei nodotā transportlīdzekļa īpašnieku.