Lasīšanai: 1 minūte

Lieguma atzīmes noņemšana, ja par laulātā parādiem liegums uzlikts uz laulātās vārda reģistrētam auto

J
jautā:
05. augustā, 2024
Oļesja

Labdien! Ko darīt, ja par laulātā parādiem auto ir uzlikts liegums? Auto ir uz mana vārda. Laulātajam no 2020. gada nav ienākumu. No 2020. gada visus maksājumus veicu pati.

A
atbild:
12. augustā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrētajā situācijā jums ir jāceļ tiesā prasība par lieguma atzīmes dzēšanu vai jāsamaksā laulātā parāds. Tad tiesu izpildītājs liegumu noņems.

Ja automašīna iegādāta laulības laikā, neatkarīgi no tā, uz kura laulātā vārda tā ir reģistrēta, ja starp laulātajiem nav noslēgts laulību līgums par mantas šķirtību, to pieņemts uzskatīt par laulāto kopmantu. Pretējo, proti, ka tā ir tikai jūsu automašīna, varat pierādīt, ceļot prasību tiesā.