Bezalgas atvaļinājuma ietekme uz ikgadējo atvaļinājumu un atvaļinājuma naudas apmēru

J
jautā:
04. jūlijā, 2024
Volda

Labdien! Ja es pēc divu mēnešu bezalgas atvaļinājuma iešu ikgadējā atvaļinājumā, kā tiks aprēķināta atvaļinājuma nauda? Vai vidējās izpeļņas aprēķina sešos mēnešos tiks iekļauts arī bezalgas atvaļinājuma laiks vai seši mēneši pirms bezalgas atvaļinājuma?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bezalgas atvaļinājuma izmantošana ilgāk par četrām kalendāra nedēļām ietekmē tiesības uz atvaļinājumu tādā izpratnē, ka laiks, kas bezalgas atvaļinājumam izmantots ilgāk par četrām kalendāra nedēļām, netiek ieskaitīts laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu. To nosaka Darba likuma 152. panta otrā daļa

Savukārt vidējās izpeļņas aprēķināšanai jautājumā norādītajā situācijā atbilstoši Darba likuma 75. panta pirmajai daļai tiks ņemti vērā jūsu ienākumi par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem, sākot ar mēnesi, kas ir pirms atvaļinājuma mēneša. Proti, bezalgas atvaļinājuma mēneši tiks ieskaitīti vidējās izpeļņas aprēķināšanas periodā, attiecīgi samazinot vidējās izpeļņas apmēru.