Lasīšanai: 1 minūte

Likums nenosaka laiku, kad izmantojams atvaļinājums

J
jautā:
28. maijā, 2024
Antra

Labdien! Vai pirmsskolas pedagoga palīgam ikgadējais atvaļinājums obligāti jāņem vasaras mēnešos?

A
atbild:
31. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību aktos ir noteikts atvaļinājuma izmantošanas ilgums, nevis laiks. Pedagogam Izglītības likuma 52. panta pirmās daļas otrajā punktā paredzētas tiesības uz astoņu kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu.

Atvaļinājuma izmantošana notiek, pusēm vienojoties (darbinieka iesniegums), vai pēc iepriekš sastādīta, saskaņota un vadītāja apstiprināta atvaļinājumu izmantošanas grafika. To paredz Darba likuma 150. pants, un tas ir saistošs arī pedagoģiskajiem darbiniekiem.