Lasīšanai: 1 minūte

Pārtraukt bērna kopšanas atvaļinājumu pirms termiņa

J
jautā:
28. maijā, 2024
Inguna

Vai, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā, var atsākt darba attiecības uz pusslodzi jebkurā laikā, kaut arī vēl nav beidzies bērna kopšanas atvaļinājums? Paldies!

A
atbild:
31. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma (DL) 156. panta piektā daļa noteic, ka bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšana pirms piešķirtā atvaļinājuma termiņa beigām īstenojama darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajā kārtībā vai pamatojoties uz darba devēja un darbinieka vienošanos. Darbiniekam ir tiesības atgriezties darbā, paziņojot par to darba devējam ne mazāk kā divas nedēļas iepriekš, ja objektīvu apstākļu dēļ zudis pamats turpmākai bērna kopšanai.

Tādējādi likums neaizliedz jums vērsties pie darba devēja ar iesniegumu un vienoties par nodarbinātības noteikumiem. Ja darba līgumā jums ir noteikts normālais darba laiks, izvēloties strādāt nepilnu darba laiku, būs jāveic grozījumi jūsu darba līgumā atbilstoši DL 97. pantam.