TĒMA: Mājoklis

Vai mājas vecākais var aizvākt puķu podu

J
jautā:
23. maijā, 2024
Ilgonis

Labdien! Es dzīvoju 12 dzīvokļu daudzdzīvokļu mājā. Šobrīd mums ir nomainījies mājas vecākais. Vai viņš pēc saviem ieskatiem drīkst aizvākt lielo puķu podu, kas tur stāv jau vairāk nekā 20 gadu? Vai ir šķēršļi viņa lēmumam?

A
atbild:
24. maijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Valsts līmeņa normatīvajos aktos termins “mājas vecākais” un tā juridiskais statuss nav definēts.

Dzīvokļa īpašuma likums noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība, noslēdzot attiecīgu līgumu, var pilnvarot citu personu izlemt kopības kompetencē esošos jautājumus.

Vairāk par mājas vecākajiem varat lasīt LV portāla publikācijā “Mājas vecākais – dzīvokļu īpašnieku pārstāvis”.

Ieteiktu aprunāties ar mājas vecāko, kāpēc ir aizvākts puķu pods, kas 20 gadus atrodas konkrētajā vietā. Par attiecīgo jautājumu, proti, kur atrasties puķu podam, var lemt arī dzīvokļu īpašnieku kopības sapulcē.