Ja vecāku pabalsta saņēmējs neatrodas BKA, izmaksā pusi no piešķirtā pabalsta

J
jautā:
20. maijā, 2024
Laura

Labdien! Jautājums par vecāku pabalstu. Māte nestrādā un nedodas BKA, tēvs, neatrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā, var saņemt 50% no piešķirtā pabalsta apmēra. Ko nozīmē piešķirtā pabalsta apmēra? Vai tas ir 50% no 60% (13 mēnešiem) vai 43,7% (19 mēnešiem) pabalsta?

A
atbild:
27. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecāku pabalstu piešķir 60% apmērā no vidējās iemaksu algas (ja izvēlētais kopējais vecāku pabalsta saņemšanas periods ir 13 mēneši), savukārt 43,75% apmērā, ja izvēlētais kopējais vecāku pabalsta saņemšanas periods ir 19 mēneši.

Pieprasītais pabalsts tiek aprēķināts un piešķirts.

Vecāku pabalsta pamatdaļu izmaksā piešķirtajā apmērā, ja tā saņēmējs atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, vai 50% no piešķirtā pabalsta apmēra, ja pabalsta saņēmējs strādā vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātais.

Ja vecāks, kurš pieprasījis pabalsta pamatdaļu, turpina strādāt (neņem bērna kopšanas atvaļinājumu), izmaksā pusi no piešķirtā pabalsta.