Lai piešķirtu vecāku pabalsta nenododamo daļu, jābūt bērna kopšanas atvaļinājumā pie abiem darba devējiem

J
jautā:
05. septembrī, 2024
Alise

Labdien! Atrodos BKA, jautājums par vecāku pabalsta nenododamo daļu. Man ir divi darbi uz pusslodzi. Ja es tagad vienā darbavietā uzrakstītu atlūgumu, bet otru saglabātu, vai nenododamās daļas pabalsts vairs netiktu izmaksāts?

A
atbild:
09. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai saņemtu vecāku pabalsta nenododamo daļu, kas katram vecākam ir divi mēneši, jāatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

Ja vienā darbavietā pārtrauksiet darba attiecības, vecāku pabalsta nenododamo daļu varēsiet saņemt, ja otrā darbavietā atradīsieties darba devēja piešķirtajā bērna kopšanas atvaļinājumā.

Ja ir divi vai vairāki darba devēji, bet tikai pie viena darba devēja atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, vecāku pabalsta nenododamā daļa netiek piešķirta, jo periodā, par kuru tiek pieprasīta nenododamā daļa, ir jāatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā pie visiem darba devējiem.

Turklāt, lai būtu tiesības uz vecāku pabalsta nenododamo daļu, jābūt darba attiecībās. Ja abās darbavietās pārtrauktu darba attiecības, arī tādā gadījumā vecāku pabalsta nenododamo daļu nevarētu saņemt.

Ja darba tiesiskās attiecības tiek pārtrauktas, tas nozīmē, ka turpmākajā periodā nav iespējams atrasties bērna kopšanas atvaļinājumā.